Dla rodziców

 • III Mini-Targi Edukacyjne już za nami

  III Mini-Targi Edukacyjne już za nami
  25.02.2017

  Z przyjemnością informujemy, iż dnia 24 lutego br. odbyły się w naszej szkole III Mini - Targi Edukacyjne, w których oprócz naszych uczniów, udział wzięli gimnazjaliści z Niedomic, Żabna i Otfinowa. O szczegółach tego wydarzenia przeczytać można w Kronice szkolnej w zakładce Luty 2017. Natomiast zdjęcia z tego spotkania obejrzymy w Galerii zdjęć. Zapraszamy!

 • Lutowa zbiórka surowców wtórnych

  Lutowa zbiórka surowców wtórnych
  13.02.2017

  Informujemy, iż w dniu 22 lutego br. (środa) odbędzie się comiesięczna zbiórka surowców wtórnych. Przypominamy, iż zbieramy butelki typu PET, baterie, makulaturę oraz puszki aluminiowe. Makulatura powinna być zważona i związana, butelki oraz puszki zgniecione i policzone. Przypominamy także, iż plastikowe zakrętki gromadzimy w specjalnie oznakowanym pudełku znajdującym się obok sekretariatu szkoły. Surowców wtórnych nie podpisujemy imieniem i nazwiskiem. Podajemy tylko ilość sztuk i wagę oraz klasę. Surowce przyjmowane będą do godziny 10.00. 

 • Walentynki AD 2017

  Walentynki AD 2017
  14.02.2017

  Dziś świętowaliśmy bardzo popularne zwłaszcza wśród młodzieży Walentynki. W związku z tym, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, już przed feriami rozpoczęła swoją działalność szkolna poczta walentynkowa, a kartki, które tam zostały złożone, przekazano adresatom w Dniu Zakochanych. W rolę listonoszek wcieliły się przedstawicielki SU. Dzień 14 lutego 2017r. był dniem koloru różowego i czerwonego. Aby uatrakcyjnić świętowanie Walentynek, uczniowie klasy IIIb przygotowali słodki poczęstunek. 

   

 • Ferie zimowe - czas trawnia i obowiązujące zasady bezpieczeństwa

  Ferie zimowe - czas trawnia i obowiązujące zasady bezpieczeństwa
  27.01.2017

  Dyrektor Szkoły informuje, iż zgodnie z organizacją roku szkolnego 2016/17, w dniach 30.01 - 10.02.2017r. w Małopolsce trwają ferie zimowe, a zajęcia szkolne po przerwie rozpoczną się według obowiązującego podziału godzin w dniu 13 lutego 2017r. (poniedziałek)Dyrektor jeszcze raz przypomina o potrzebie właściwego i odpowiedzialnego zachowania, a także przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Korzystając z wolnego czasu oraz uroków zimy pamiętajmy, żeby swoim postępowaniem nie narażać siebie ani też innych na żadne niebezpieczeństwo. Aby ferie były udane:

  1.Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk, które są miejscami do tego  przeznaczonymi.

  2. Jeżdząc na nartach, pamiętaj o konieczności założenia kasku ochraniającego głowę.

  3.Wybieraj bezpieczne miejsca spędzania wolnego czasu – z dala od ulic, mostów i torów kolejowych!

  4. Zawsze informuj rodziców lub opiekunów, gdzie i z kim będziesz przebywał. Wychodząc z domu, zabierz ze sobą telefon.

  5. Nigdy rób zdjęć bez zgody osób fotografowanych, a także nie umieszczaj takich zdjęć na portalach społecznościowych, gdyż może to mieć poważne konsekwencje.

  6. Wracaj do domu zawsze o ustalonej z rodzicami lub opiekunami porze.

  7. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!

  8. Unikaj rozmów (także w Internecie) z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym. O wszystkich niepokojących sytuacjach oraz dziwnie i podejrzanie zachowujących się osobach niezwłocznie poinformuj dorosłych.

  9. Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych. Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!

  10. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.

  11. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.

  12. Staraj się wypoczywać aktywnie, gdyż ruch sprzyja nie tylko naszemu zdrowiu fizycznemu, ale także i psychicznemu.

  13.Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcje grypopodobne.

  Udanego wypoczynku!

  •  
 • Punktacja za klasową gazetkę styczniową

  Punktacja za klasową gazetkę styczniową
  Informujemy, iż jury dokonało podsumowania klasowego konkursu na najciekawszą gazetkę poświęconą znanej osobie z dziedziny literatury, kultury lub sztuki, która odeszła w 2015r. Wyniki przedstawiają się następująco: 
  • kl. Ia: 150 p.
  • kl. IIb: 150 p.
  • kl. Ib: 80 p. 
  • kl. IIIa: 80 p.
  • kl. IIa: 50 p.
  • kl. IIIb: 0 p.

   

 • Międzypokoleniowe spotkanie czyli Jasełka AD 2017 i nie tylko

  Międzypokoleniowe spotkanie czyli Jasełka AD 2017 i nie tylko
  22.01.2017

  Z przyjemnością informujemy, iż w niedzielę 22 stycznia br. odbyło się w naszej szkole doroczne przedstawienie jasełkowe połączone z występem zespołu folklorystycznego "Bobrowianie" z Bobrownik Wielkich. Okazją do tegorocznego spotkania społeczności lokalnej było nie tylko przypomnienie historii narodzin Jezusa, ale także integracja międzypokoleniowa, której służyły min. wspólne kolędowanie, gry i zabawy dla dzieci oraz rozmowy seniorów prowadzone przy słodkim poczęstunku. W rolę postaci biblijnych wcielili się uczniowie klas II, a spektakl od strony literackiej i muzycznej przygotowały kolejno p. mgr Anna Tarczoń oraz p. mgr Marta Kochańczyk. Natomiast scenografię opracowała p. mgr Agnieszka Krupa. Wśród przybyłych gości znaleźli się przedstawiciele samorządu lokalnego: burmistrz Gminy Żabno p. Stanisław Kusior oraz radni p. Marta Herduś, p. Renata Szczebak, p. Halina Żeleźnik oraz p. Krzysztof Lechowicz, a także sołtys Łęgu Tarnowskiego p. Robert Tryba i Bobrownik Wielkich p. Marian Woźny.

 • Nasi uczniowie po raz kolejny "zagrali" w finale WOŚP

  Nasi uczniowie po raz kolejny "zagrali" w finale WOŚP
  15.01.2017

  Tradycją naszego gimnazjum jest "granie" wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Co roku uczniowie klas trzecich, będąc orkiestrowymi wolontariuszami, zbierają pieniądze w trakcie kwest w okolicach kościołów parafialnych w Łęgu Tarnowskim i Łęgu-Zamoście. W tym roku, dzięki hojności zwolenników tego projektu, nasi gimnazjaliści zebrali 4925.74 zł. Kwota ta jest najwyższą, jaką udało się zgromadzić naszym dotychczasowym wolontariuszom. Tym, którzy wsparli jubileuszowy XXV finał WOŚP bardzo serdecznie dziękujemy! 

 • Zebranie z rodzicami poświęcone wynikom w nauce i zachowaniu uczniów

  Zebranie z rodzicami poświęcone wynikom w nauce i zachowaniu uczniów
  04.01.2017

  Dyrektor Szkoły informuje, iż w dniu 12 stycznia br. (czwartek) o godz. 17.00. odbędzie się w budynku szkoły zebranie z rodzicami uczniów naszego gimnazjum. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich rodziców, gdyż w jego trakcie omówione zostaną osiągnięcia w nauce i zachowaniu uczniów w pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego. 

 • Życzenia świąteczno-noworoczne

  Życzenia świąteczno-noworoczne
  21.12.2016

  Z okazji nadchodzacych Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom i ich rodzicom zdrowia i radości, a także, aby czas spędzony w gronie najbliższych napełnił każdego optymizmem i pokojem. Szczere i najpiękniejsze życzenia składane podczas łamania się opłatkiem niech spełniają się w Nowym Roku. Naszych gimnazjalistów informujemy, iż zimowa przerwa świąteczna trwa w dniach 23.12.2016r. do 01.01.2017r. Wszystkim również przypominamy o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa w czasie przerwy świąteczno-noworocznej. I tak:

  1. korzystając z różnych środków transportu oraz poruszając się po drogach wszyscy stosujemy się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

  2. pamiętamy o niezbędnych o tej porze roku odblaskowych elementach naszej odzieży.

  3. wychodząc z domu informujemy rodziców (opiekunów) z kim  i gdzie będziemy spędzać czas, a także podajemy przybliżony czas powrotu do domu i tego przestrzegamy.

  4. nie zapominamy o zabraniu ze sobą telefonu komórkowego.

  5. staramy się wypoczywać aktywnie, gdyż ruch sprzyja nie tylko naszemu zdrowiu fizycznemu, ale także i psychicznemu.

  6. w czasie zabawy sylwestrowej samodzielnie nie odpalamy fajerwerków, petard itp. Mogą to robić jedynie osoby dorosłe!

  7. o wszystkich niepokojących nas sytuacjach oraz dziwnie i podejrzanie zachowujących się osobach niezwłocznie informujemy dorosłych.

   

 • Wyniki konkursu na gazetkę klasową dotyczącą życia i twórczości H. Sienkiewicza

  Z przyjemnością informujemy, iż w konkursie na gazetkę dotyczącą życia i twórczości H. Sienkiewicza przyznano klasom następujące miejsca:

  I m. dla klasy 1a i 3b

  II m. dla klasy 3a

  III m. dla klasy 1b

  III m. dla klasy 2b

  IV m. dla klasy 2a

  Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim klasom dziękujemy za udział w konkursie ! smiley

 • Kontynuacja projektu "Z Sienkiewiczem przez karty powieści"

  Kontynuacja projektu "Z Sienkiewiczem przez karty powieści"

  Dnia 30 listopada br. w naszej szkole miało miejsce kolejne spotkanie społeczności gimnazjalnej w ramach projektu "Z Sienkiewiczem przez karty powieści", którego realizacja związana jest z przypadającą w listopadzie setną rocznicą śmierci autora popularnych powieści. Z tej okazji klasa 2a, pod opieką p. mgr A. Tarczoń oraz mgr M. Dragan, zaprezentowała krótkie przedstawienie opowiadające o okolicznościach otrzymania przez Sienkiewicza Nagrody Nobla w dziedzinie literatury oraz prezentację poświęconą pozostałym Polakom, którym przyznano takie zaszczytne wyróżnienie. Pani M. Dragan stworzyła na tą okazję multimedialny plakat na temat życia i twórczości H. Sienkiewicza, który znajduje się na podstronie biblioteki szkolnej strony internetowej gimnazjum (Henryk Sienkiewicz-multimedialny plakat). Znajdują się tam też inne plakaty promujące sławnych pisarzy i poetów oraz literaturę młodzieżową dostępną w bibliotece szkolnej. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z nimi oraz częstszego korzystania z biblioteki szkolnej. Chętni uczniowie mogą wziąć tam również udział z zajęciach organizowanych przez panią bibliotekarkę w ramach innowacji czytelniczej dotyczących tworzenia multimedialnych plakatów, książek i komiksów.

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami

  Dyrektor Szkoły informuje, iż w dniu 01 grudnia (czwartek) o godz. 17.00. odbędzie się w budynku szkoły zebranie z rodzicami uczniów naszego gimnazjum. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich rodziców, gdyż w jego trakcie omówione zostaną sprawy związane ze zbliżającą się klasyfikacją podsumowującą wyniki w nauce oraz zachowania gimnazjalistów w pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego ze szczególnym uwzględnieniem ocen przewidywanych.

  Jednocześnie, aby uniknąć nieporozumień i niejasności wyjaśniamy, iż przewidywana ocena nie jest i nie może być średnią arytmetyczną uzyskanych przez danego ucznia ocen cząstkowych. Ocenę przewidywaną należy rozumieć, jako prognozę stopnia, który dany uczeń uzyska na koniec I półrocza (roku szkolnego), pod warunkiem, że spełni stawiane mu przez nauczyciela kryteria jasno określone w wymaganiach edukacyjnych z poszczególnych przedmiotów.

  Zatem ocena przewidywana jest możliwa do uzyskania na koniec I półrocza (roku szkolnego) dopiero po spełnieniu  przez ucznia wszystkich znanych mu warunków, np. napisanie konkretnego sprawdzianu lub jego poprawy na odpowiednim poziomie i we właściwym terminie. Jednocześnie należy pamiętać, że ocena przewidywana to tylko propozycja i prognoza nauczyciela, natomiast na jaką ocenę uczeń zostanie sklasyfikowany, zależy ostatecznie od jego własnych dokonań i osiągnięć. Prognozę tę stawia się na miesiąc przed klasyfikacyjnym zebraniem Rady Pedagogicznej i w związku z tym, należy wziąć pod uwagę możliwość zmiany oceny przewidywanej na wyższą, jeśli uczeń wykazywał i nadal wykazuje chęci uzupełnienia braków oraz poprawę zachowania lub niższą, jeśli uczeń nie podejmował i nadal nie podejmie wysiłku uzupełnienia oraz nadrobienia zaległości lub przestaje pracować systematycznie i na stosownym do jego indywidualnych możliwości poziomie, a w przypadku oceny zachowania dokona czynów bezpośrednio wpływających na jej obniżenie.

 • 11 listopada 1918r. Polska znowu Niepodległa!

  11 listopada 1918r. Polska znowu Niepodległa!
  09.11.2016

  Świętując 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, społeczność naszego gimnazjum uczestniczyła w uroczystej akademii przygotowanej przez klasę IIb pod opieką p. mgr Doroty Mikulskiej. Zaprezentowane wiersze i pieśni patriotyczne nawiązywały nie tylko do wydarzeń z listopada 1918 roku, ale także ilustrowały trudną drogę naszego narodu wiodącą do upragnionej wolności i suwerenności. W trakcie swojego występu młodzież również wielokrotnie podkreślała znaczenie tego doniosłego wydarzenia dla kolejnych pokoleń Polaków. 

 • Spektakl patriotyczny w wykonaniu uczniów SP w Łęgu Tarnowskim

  Spektakl patriotyczny w wykonaniu uczniów SP w Łęgu Tarnowskim
  17.11.2016

  W dniu 17 listopada br. uczniowie naszego gimnazjum odpowiedzieli na zaproszenie swoich młodszych koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim i uczestniczyli w przedstawieniu pt. "Pisk Orła Białego". Przedstawienie to zostało przygotowane z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a zaprezentowały go dzieci i młodzież skupieni w grupie teatralnej "Suflerek". Aktorzy, posługując się prostymi symbolami, tańcząc, pięknie recytując swoje kwestie oraz śpiewając pieśni i piosenki patriotyczne doskonale oddali historię tamtych trudnych i pełnych niepokoju oraz oczekiwań dni. Sugestywna scenografia, ciekawe i odpowiednio dobrane teksty oraz muzyka stanowiły doskonałe tło przedstawienia, które bez wątpienia przemawiało do wyobraźni każdego widza. Na podkreślenie zasługuje także fakt, iż występujący na scenie uczniowie byli wyśmienicie przygotowani do swoich ról o czym świadczy fakt, iż z przejęciem i zrozumieniem recytowali swoje kwestie.

   

 • "Dziady" cz. II w wykonaniu aktorów Teatru Młodego Pokolenia

  "Dziady" cz. II w wykonaniu aktorów Teatru Młodego Pokolenia
  24.11.2016

  24 listopada br. do naszej szkoły zawitał białostocki Teatr Młodego Pokolenia, którego aktorzy przedstawili spektakl pt. "Dziady" cz. II wyreżyserowany na podstawie znanego dramatu Adama Mickiewicza. Zgromadzone rekwizyty i wykorzystane stroje dobrze oddawały klimat i przebieg pogańskiego obrzędu, któremu niegdyś przewodniczył Guślarz wzywający dusze zmarłych przebywających w czyśćcu, aby powiedziały, czego potrzebują do osiągnięcia zbawienia.  Do tego właśnie słowiańskiego zwyczaju nawiązuje Adam Mickiewicz w zaprezentowanym utworze. Spektakl był dla naszych gimnazjalistów ciekawym doświadczeniem i oryginalną lekcją literatury polskiej, dzięki której jedni mogli przypomnieć sobie treść i problematykę utworu, a inni poznać jego treść i przesłanie.

 • Nasze gimnazjum w roli baśnowego dworu

  Nasze gimnazjum w roli baśnowego dworu
  14.11.2016

  W dniach 11 - 12 listopada br. w budynek naszej szkoły wcielił się w rolę "Baśnowego dworu". Stało się to za sprawą 41 Wędrowniczej Drużyny Harcerskej, która wybrała to miejsce na swój jesienny biwak. Udział w nim wzięli harcerze z trzech jednostek – 14 Gromady Zuchowej „Wesołe Żabki” ze Szkoły Podstawowej w Żabnie, 21 Drużyny Harcerskiej „Czarne Stopy” ze Szkoły Podstawowej z Ilkowic oraz 31 Drużyny Starszoharcerskaiej „Leliwici” z żabnieńskiego gimnazjum. O szczegółach tego nietypowego wydarzenia przeczytać można stronie internetowej Gminy Żabno. Polecamy!

 • Spotkanie z aktorem Arturem Barcisiem w GCK w Żabnie

  Spotkanie z aktorem Arturem Barcisiem w GCK w Żabnie
  26.10.2016

  Z przyjemnością informujemy, iż nasi pierwszoklasiści uczestniczyli w spotkaniu z popularnym aktorem filmowym i teatralnym  - Arturem Barcisiem. Wspomniane spotkanie odbyło się w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie w ramach realizacji projektu "Z gwiazdami zaczytani". Artysta bez wątpienia podbił serca całej publiczności, zarówno młodszych, jak i starszych, a stało się to min. za sprawą sympatycznej atmosfery, żartobliwych opowieści aktora oraz przedstawianiu siebie nieco z przymrużeniem oka. Dzięki temu, znana ze szklanego ekranu gwiazda stała się każdemu bliższa i bardziej "normalna".

 • Podsumowanie realizacji innowacji pedagogicznej czyli popołudniowe harce z z profilaktyką w tle

  Podsumowanie realizacji innowacji pedagogicznej czyli popołudniowe harce z z profilaktyką w tle
  07.10.2016

  Informujemy, iż w dniu 6 października br. odbyło się w naszym gimnazjum podsumowanie trzyletniej realizacji innowacji pedagogicznej poświęconej profilaktyce uzależnień oraz promowaniu zdrowego trybu życia. Na podsumowanie to noszące nazwę "Popołudnie Profilaktyczne" złożyły się: gra fabularna (przygotowana przez zaprzyjaźnionych harcerzy z 41 TWDH i 31 TDSH), rozgrywki sportowe w ramach memoriału im. Barbary Kochańczyk oraz dyskoteka. Niespodziankom, śmiechom i wspólnej zabawie oraz emocjom nie tylko sportowym nie było końca. Potwierdzi to każdy, kto uczestniczył w tym wyjątkowym popołudniowym spotkaniu społeczności szkolnej. O szczegółach przeczytać można w Kronice szkolnej w zakładce Październik 2016. Polecamy!

 • Spotkanie z poetą ks. Wacławem Buryłą w ramach projektu "Z Gwiazdami Zaczytani"

  Spotkanie z poetą ks. Wacławem Buryłą w ramach projektu "Z Gwiazdami Zaczytani"

  W dniu 18. października br. nasi gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu z poetą ks. Wacławem Buryłą, który jest autorem kilkudziesięciu tomików poezji i laureatem wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich. Spotkanie to odbyło się w naszej szkole, a Gość, nawiązując do swoich rozlicznych utworów, przytaczał rozmaite i niekiedy żartobliwe historie związane nie tylko z własnym doświadczeniem, ale także i z jego pracą kapłańską. Prelegent starał się także zaprezentować młodym ludziom właściwą hierarchię wartości, według której należy żyć i zgodnie z którą należy postępować. Poeta kilkakrotnie podkreślał, iż dla każdego człowieka podstawową wartością jest miłość, którą należy właściwie pielęgnować. Specyficzna atmosfera stworzona przez Gościa sprawiła, iż każdy z przyjemnością słuchał opowieści i recytacji wierszy, a przede wszystkim zastanawiał się nad ich wyjątkowym przesłaniem.

  W spotkaniu, poza społecznością szkolną, uczestniczyli także p. Marta Warias - dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Żabnie, p. Jolanta Słupek - pracownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie - filia w Łęgu Tarnowskim oraz pracownicy Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie. Po spotkaniu była możliwość zakupienia książki z autografem autora. Spotkanie z ks. Wacławem Buryłą odbyło się w ramach projektu „Z gwiazdami zaczytani” finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach I Edycji Budżetu Obywatelskiego. 

   

 • Obchody święta KEN połączone ze ślubowaniem i otrzęsinami pierwszoklasistów

  Obchody święta KEN połączone ze ślubowaniem i otrzęsinami pierwszoklasistów
  12.10.2016

  Jest mam niezmiernie miło poinformować, iż dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych połączona z ich otrzęsinami. Okazją do wspólnego świętowania nauczycieli, rodziców oraz gimnazjalistów był zbliżający się Dzień Komisju Edukacji Narodowej. W trakcie spotkania nie zabrakło pięknych słów i życzeń oraz śmiechu i zabawy związanych z ceremonią otrzęsin przygotowanej przez SU oraz klasę IIIb. 

  Z okazji zbliżającego się święta KEN życzymy wszystkim pracownikom szkoły

  zdrowia, optymizmu i wiary w sens wykonywanej pracy,

  a także wielu osobistych powodów do radościu i zadowolenia.

  Wszystkiego dobrego!

Aktualności

Kontakt

 • Publiczne Gimnazjum im. Rodzin Męcińskich i Zborowskich w Łęgu Tarnowskim
  ul. Tarnowska 158
  33 - 131 Łęg Tarnowski
 • 14-645-11-87

Galeria zdjęć