Nasz Patron Nadanie szkole imienia - 22 maja 2011r. Historia Pałacu Historia w kamieniu... Bibliografia Misja naszego gimnazjum Samorząd Uczniowski Prezentacje szkoły Nasze osiągnięcia Akcje, w których uczestniczymy IMPULS MAGNUM

Akcje, w których uczestniczymy

"Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy"- akcja charytatywna.

• "Pola Nadziei"- ogólnopolska akcja niosąca pomoc domowym hospicjom działającym w całym kraju;
  • Zbiórka makulatury;
  • Zbiórka plastikowych butelek;
  • Zbiórka nakrętek;
  • Zbiórka baterii;
  • Estetyczny wygląd sal lekcyjnych;
  • Akcja "Sprzątanie Świata";
  • Projekt  dla uczniów chetnych: "Ozdoby na każdą okazję"
  • Kampania Profilaktyczna "Zachowaj trzeźwy umysł" i "NAŁOGOM MÓWIE NIE" - Program ten dostarcza najważniejszą wiedzę o szkodliwości alkoholu, narkotyków i przemocy rówieśniczej, zachęcając jednocześnie młodych ludzi do zdrowego trybu życia.  Zachęcamy wszystkich do udziału w kampanii profilaktycznej.

• KONKURS WIEDZY O ZDROWYM STYLU ŻYCIA

Główny Inspektorat Sanitarny i Stowarzyszenie Polska Federacja Producentów Żywności ogłosiły, w ramach realizacji programu „Trzymaj Formę!” w roku szkolnym 2011/2012,  konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia dla uczniów klas I-III gimnazjów.

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży gimnazjalnej, w szczególności poprzez:

- pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka;

- pogłębienie wiedzy o wartości odżywczej żywności i doskonalenie umiejętności korzystania

z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych,

- wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy i doskonaleniu

umiejętności praktycznego zastosowania zdobytych informacji,

- rozwijanie zainteresowań młodzieży gimnazjalnej tematyką zdrowego stylu życia oraz

kształtowanie u niej prozdrowotnych postaw i zachowań,

- propagowanie zdrowego stylu życia w szkole, w domu i środowisku pozaszkolnym,

- umożliwienie uczniom zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności dotyczących żywności.

Międzyszkolna Akcja „Wszystkie Dzieci są Kochane”

Gimnazjum im. Rodzin Męcińskich i Zborowskich w Łęgu Tarnowskim bieże udział w Akcji „Wszystkie Dzieci są Kochane”.Akcja polega na przygotowaniu przez klasę paczki mikołajowej dla dzieci z rodzin ubogich i dzieci chorych leżących w ośrodkach terapeutycznych.

Wszystkich chętnych do wsparcia w przygotowaniu paczek i ofiarodawców serdecznie zapraszamy do współpracy.