Aktualności Regulamin biblioteki Regulamin centrum multimed. Krótka historia biblioteki Książki polecane Dlaczego warto czytać? Plan działań biblioteki na rok szk. 2016/17 Konkurs na multimedialną książkę

Książki polecane

Biblioteka szkolna posiada, poza lekturami, ciekawy zbiór współczesnej literatury młodzieżowej. Zachęcamy wszystkich uczniów do wypożyczania i czytania ich.
A oto krótkie opisy wybranych pozycji książkowych dostępnych w bibliotece:

ksiazki_polecane.pdf

"Dziewczyny się zakochują" Jacqueline Wilson

Ellie rozpoczyna dziewiątą klasę pełna zapału i determinacji, by wytrwać w nowych dziewięciu postanowieniach. Między innymi, by pozostać najlepszą przyjaciółką Nadine i Magdy, rozpocząć dietę i wytrzymać, zrobić cokolwiek sensownego z włosami, no i przede wszystkim znaleźć sobie chłopaka!
Nawet, jeśli będzie się musiała zdecydować na 12-letniego, niezupełnie olśniewającego, korespondencyjnego kolegę z wakacji i udawać, że jest on jej boskim i po uszy zakochanym w niej przystojniaczkiem. Oczywiście, powstaje chaos - jak zawsze, kiedy próbuje się mocno naciągać prawdę o rzeczywistości. Jednak dzięki pełnemu autoironii poczuciu humoru Ellie i jej przyjaciółkom zupełnie zwariowanym na punkcie chłopaków - ten rok z pewnością głęboko zapadnie w pamięć!
Dziewczyny się zakochują to pierwszy tom z czteroczęściowej serii książek Jacqueline Wilson.

"Księżniczka i Mag" Aleksander Minkowski

Cyrk jest ulubionym miejscem rozrywki małych dzieci. Jest także miejscem pracy bohaterów książki. Areną, na której rozgrywają się popisy międzynarodowych gwiazd, gagi komików... i rodzinne tragedie. Wśród dźwięków głośnej muzyki i wirze kolorowych świateł Łukaszowi trudno odróżnić uczciwość od fałszu i prawdziwą miłość od pozorów uczucia...

"Pan Samochodzik. Księga strachów" Zbigniew Nienacki

Pan Tomasz jest z zawodu dziennikarzem, a z zamiłowania amatorem -detektywem. Z tytułu posiadania osobliwego samochodu o nadzwyczajnych możliwościach, a zgoła dziwacznym wyglądzie - nazywany jest Panem Samochodzikiem. Tym razem wraz z trzema młodymi przyjaciółmi - harcerzami - rozwiązuje zagadkę związaną z Konradem von Haubitz, niegdyś właścicielem dóbr ziemskich w okolicy jeziora Jesień.

"Marta Patton i Klinika Cudów" Alex Hunter

Marta i jej dwaj przyjaciele, młodzi datektywi - amatorzy, rozwiązują skomplikowane zagadki, przeżywaja pierwszą miłóść i zmagają się z tymi samymi problemami co i wy.

"Podróż na wyspę Borneo" Aleksander Minkowski

Życie młodego człowieka to splot wielu przeciwieństw i mnóstwo pytań. Dobro czy zło? Prawda czy kłamstwo? Uczciwość czy podłość? Przyjaźń czy kochanie? Pietrek, szukając na nie odpowiedzi, próbuje odnaleźć właściwą drogę. Nawet kosztem wyimaginowanej podróży na Borneo.

"Piramida intryg" Krystyna Boglar

Piątka 16-letnich bohaterów zamieszkuje starą i zniszczoną kamienicę w Warszawie, do której nie należy się zapuszczać po zmroku. Marmolada, Książę, Pierzasta, Megabajt i Pustułka tworzą Nieformalne, Niezarejestrowane i Nienazwane Biuro Detektywistyczne, które podejmuje się najtrudniejszych zadań, ocierając się o świat przestępczy i tajemnicę. Tym razem bohaterowie próbują się dowiedzieć, co ukryto w śliwkowym porsche, dlaczego mafia nie ma dostępu do swojego konta na Kajmanach, kto i dlaczego nastaje na życie ojca Księcia? Czy bohaterom uda się go ocalić?